Adana İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

“Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz” Sloganıyla Ülke Genelinde Uygulanan Trafik Etkinliği Adana’da Başlatıldı.

“Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz” Sloganıyla Ülke Genelinde Uygulanan Trafik Etkinliği Adana’da Başlatıldı

Vali Mahmut DEMİRTAŞ, İçişleri Bakanlığınca tüm ülkede uygulanmak üzere ilan edilen “Yaya Öncelikli Trafik Yılı” kapsamında, “Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz” sloganıyla hayata geçirilen farkındalık etkinliğini Adana’da başlattı.

Valilik giriş kapısındaki yaya geçidinde gerçekleştirilen etkinlikte bir açıklama yapan Vali DEMİRTAŞ, ülkemiz genelinde eş zamanlı olarak trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması amacıyla böyle bir etkinlik başlatıldığını dile getirdi.

Sene başında başlatılan "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" kampanyasının sonuç vererek, trafik kazalarındaki yaya ölümlerinin geçen yıla göre yüzde 34,5 azaldığını belirten Vali DEMİRTAŞ, “Etkinliğimizin yaya geçidi kullanımı ve yaya öncelikli trafik bilincini yaygınlaştırmaya ve vatandaşlarımızda farkındalık yaratmaya vesile olmasını temenni ediyor, vatandaşlarımıza kazasız belasız yolculuklar diliyorum.” dedi.

Daha sonra sürücülere broşür dağıtan ve çocuklara çeşitli hediyeler veren Vali DEMİRTAŞ, sürücüleri yayalara yol vermeleri ve yaya yolunda durmaları konusunda uyardı.

Kaynak: Adana Valiliği 

  • Trafik Etkinliği .jpg
  • Trafik Etkinliği .jpg
  • Trafik Etkinliği .jpg
  • Trafik Etkinliği .jpg