Adana İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Adana Devlet Güzel Sanatlar Galerisi

Adana Devlet Güzel Sanatlar Galerisi.jpg

Adana Devlet Güzel Sanatlar Galerisi 1978 yılında İl Halk Kütüphanesi binasında hizmete başlamıştır. 1981 yılında Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezinde kendi binasına taşınmıştır.

Galerimizin amacı topluma plastik sanatlar konusunda öncelikle Sergi, yan faaliyet olarak Konferans, Panel, Açıkoturum, Film, Dia gösterisi, Söyleşi, Seminer ve Kurs çalışmaları yolu ile yaygın bir eğitim sağlayarak toplumun sanat, zevk ve kültürünü geliştirmek, plastik sanatlara olan ilgisini arttırmak, bu alanda çalışan profesyonel ve yeterliliğini kanıtlamış amatör sanatçılarımıza imkan sağlamaktır.

Galeri binamız 700 m2 alanda hizmet vermektedir. Galeri yönetmeliğini 24 maddesi gereği , 1 Temmuz – 31 Ağustos tarihleri arasında teşhire kapalı tutulur. Personel yıllık izinlerini bu aylarda kullanır.

Galerimiz Eylül-Haziran arasındaki dönemde sergi ve resim kursu faaliyetlerini yürütür. Bunların yanı sıra plastik sanatlar dalında Adana halkına ve Galeri kursiyerlerine dia gösterisi, konferans, panel vb. etkinlikler düzenler.

Güzel Sanatlar Galerisi Telefon:0322 3524674

Nasıl Gidilir: Şehir merkezinde olduğu için dolmuş, halk ve belediye otobüsleri ile kolay olarak gidilir. Şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilmekte olup ayrıca aşağıda yer alan google haritadaki konumuna ulaşabilirsiniz.

Uçak 2.jpgAdana Şakirpaşa Havaalanı-Adana Devlet Güzel Sanatlar Galerisi Google Map
Otogar 8.jpgAdana Otobüs Garı-Adana Devlet Güzel Sanatlar Galerisi Google Map
Tren 3.jpgAdana Tren Garı-Adana Devlet Güzel Sanatlar Galerisi Google Map