Adana İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Adana Lezzet Festivali 6-7-8 Ekim de Adana da

Adana’da, 6-7-8 Ekim tarihlerinde düzenlenecek olan “Adana Lezzet Festivali” ile ilgili 6 Eylül 2017 tarihinde İl Kültür ve Turizm Müdürü Sabri TARİ ile Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Lütfi ALTUNSU ve çeşitli sivil toplum kuruluşları temsilcileri, Vali Mahmut DEMİRTAŞ’ın başkanlığında bir toplantı düzenlendi. Adana Valiliği’nin himayelerinde düzenlenecek olan festival günleri boyunca kentin farklı noktalarında kurulacak olan ‘Gastro Şov’ sahnelerinde ünlü Adanalı ustaların ve şeflerin farklı Adana lezzetlerini hazırlama şovlarının yapılacağı, Adana mutfağı ve lezzetleri üzerine çeşitli etkinlikler ve atölye çalışmalarının gerçekleştirileceği, tüm Türkiye’den gelecek misafirlerin ve lezzet tutkunlarının kendi beğenilerine göre istedikleri atölyelere katılma şansı bulacağı bir festival olacak.

Adana Valisi Mahmut Demirtaş, binlerce yıllık tarihin izlerini bünyesinde taşıyan ve her ilçesi farklı turistik zenginliğe sahip olan Adana’nın, turizmin her çeşidinden yararlanılacak zenginliklere sahip olduğuna dikkat çekti. Demirtaş, “Turizmde çeşitlilik” kavramıyla birlikte, sektörde ön sıralarda yer almaya başlayan “gastronomi turizminin geliştirilmesinin önem taşıdığını kaydetti.

Vali Mahmut Demirtaş, 6-7-8 Ekim tarihlerinde Adana’nın zengin mutfağının ve yemek kültürünün tanıtımının yapılacağı “Adana Lezzet Festivali” nin düzenlenmesinde emeği geçen ve katkı sağlayan tüm kişi, kurum ve kuruluşlara teşekkür etti.

http://www.adanalezzetfestivali.com/

https://twitter.com/Adanalezzetfest