Adana İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Darbeye Karşı Demokrasi Mitingi

 
 
 
 

Ülkemiz 15 Temmuz 2016 tarihinde kara bir gün geçirmiş, karanlık şer odakları tarafından tertiplenen kirli bir darbe girişimi başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere hükümetimiz, güvenlik güçlerimiz ve milletimizin engin dirayeti ile bertaraf edilmiştir. Ülkemizin birlik ve beraberliğine, anayasal düzenin kazandırdığı hak ve hürriyetlere, demokrasi ve milli iradeye son vermeyi amaçlayan; kendi insanına ateş edecek kadar gözü dönmüş bu hain şebeke amacına ulaşamamış ve yüce milletimizden hak ettikleri dersi almışlardır. Bundan sonraki süreçte de Türk adaletinden hak ettikleri cezaları alacaklarına olan inancımız tamdır.

15 Temmuz karanlık gecesi bu ve benzeri şer odaklarına Türk milletinin artık milli iradesine ve demokratik sistemine ölüm pahasına sahip çıktığını ve bundan sonra da kararlılıkla sahip çıkacağını göstermesi açısından çok önemlidir.

Müdürlüğümüz ve Müdürlüğümüze bağlı kurum Müdürleri olarak Türk tarihinde kara bir leke olarak yer alacak olan bu darbe girişimini lanetliyor;  15 Temmuz gecesi hayatını kaybeden şehitlerimize Allahtan rahmet, yakınlarına ve tüm milletimize baş sağlığı; yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.