Adana İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

16. sı gerçekleştirilecek olan Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali

  Safranbolu Belediyesi tarafından düzenlenen,  “ Kültürel Miras ve Korumacılık “ ana teması ile yola çıkılan ve 16. sı gerçekleştirilecek olan Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali bu yıl daha büyük bir coşku, ilgi ve katılım ile alanında tek olmaya devam edecek.

Her yıl bir de alt tema ile desteklenen Festivalde bu yılki alt temanın Mimaride “IŞIK” olarak belirlendiği, Safranbolu’nun UNESCO Dünya Miras Listesine dâhil oluşunun 20. yılı ve yine UNESCO tarafından bu yılın IŞIK yılı olarak ilan edilmesinin de bunda etkili olduğu belirtilirken Safranbolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “ Festivalimiz her yıl bir önceki yıla oranla daha yoğun katılım ve ilgi ile büyüyerek gerçekleştiriliyor. Bu yıl 16. sı düzenlenecek olan Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali kapsamında düzenlenen, Belgesel Film Yarışması ve yine 16. sı yapılacak olan Altın Safran Fotoğraf yarışmasına tüm belgesel film ve fotoğraf severleri davet ediyoruz" denildi.
 
"Başvuru taleplerinin yoğun olarak devam etmesi sebebi ile belgesel ve fotoğraf başvuru süremiz 18.09.2015 tarihine kadar uzatılmıştır."