Adana İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

ADANA VE MERSİN EMİTT FUARINDA

TÜYAP 18. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'na bu yıl da Adana ve Mersin ortak stantla katıldı.

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik tarafından açılışı yapılan TÜYAP 18. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'na bu yıl da Adana ve Mersin ortak stantla katıldı.


Kültür ve Turizm Bakanlığının desteği, Türkiye Otelciler Federasyonu ve Turizm Yatırımları Derneği ortaklığıyla TÜYAP Fuar Merkezi'nde düzenlenen "EMITT 18. Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı"nın açılış töreninde konuşan Çelik, böylesine önemli bir markanın, bu kadar uzun yıllar içerisinde oluşturulmuş olmasının, başlı başına bir başarı öyküsü olduğunu belirtti. Çelik, bu markanın oluşmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, "Çünkü ülkemizde bu tip istikrarlı organizasyonların sürekli olarak yapılması, marka haline getirilmesi konusunda inancımız çok yüksek. Bunların daha da geliştirilmesi, daha da ileriye götürülmesi için elimizden gelen katkıyı da vermek istiyoruz" dedi.

YENİ TANITIM STRETEJİSİ


Turizmin, bir kent politikası projesi olarak, kentlerin daha mükemmel bir şekilde uluslararası hale gelebilmesinin zemini olarak, diploması meselesi ve etraftaki havzalarda zenginlik yaratma projesi olarak düşünülmesi gerektiğine işaret eden Çelik, herkesin güvende olmadığı, refahtan pay almadığı bir dünyada hiç kimsenin kendi güvenliğini ve refahını garanti altına alamayacağını dile getirdi.


Çelik, Türkiye'nin dünyada daha iyi anlatmasını sağlamak üzere yeni bir tanıtım stratejisiyle dünyanın önüne çıkacaklarını vurgulayarak, "Bundan sonra da EMITT fuarı gibi organizasyonların daha da güçlenmesine daha çok katkı sağlayacağız" dedi.
Konuşmaların ardından Bakan Çelik'e katkılarından dolayı plaket verildi. Daha sonra Çelik de İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş'a plaket takdim etti.


Açılışa katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik ve Bakan Ömer Çelik'in sponsor firmalara plaketlerini vermelerinin ardından, beraberlerindeki heyetle birlikte fuarın açılışını yaptı ve alanı gezdi.

MUTLU’YA ADANA ŞALGAMI


İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu da Adana-Mersin ortak standını ziyaret etti. Vali Mutlu'ya Adana şalgamı ile cezeryesi ikram edildi. Vali Mutlu’ya Mersin İl Turizm ve Kültür Müdürlüğü tarafından hazırlanan, Mersin’in tarihi ve turistik yerlerini tanıtan ve üç boyutlu hazırlanan kitap hediye edildi.


Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'da Adana-Mersin ortak standını gezdi, İl Turizm ve Kültür Müdürü Nuh Yıldız ile ÇUKTOB Başkanı Tayyar Zaimoğlu ile Nesrin Göçhan’dan bilgi aldı. Vali Coş, Adana ve bölgenin tanıtımına önem verdiklerini, hedeflerinin Adana’yı marka şehir yapmak olduğunu söyledi. Vali Coş, Adana-Mersin standını ziyaret eden yabancı ülke temsilcileri ile bir süre sohbet etti.

ADANA MERSİN AYNI STANTTA


2 Şubat tarihine kadar açık kalacak EMITT Fuarında Adana ve Mersin aynı stantta yer alıyor. Çukurova Kalkınma Ajansı, Adana ve Mersin valilikleri tarafından da desteklenen EMITT fuarının açılışına Adana’da Vali Hüseyin Avri Coş, Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Zekeriya Şarbak, Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ile Adana ve Mersin il kültür ve turizm müdürleri, ÇUKTOB Başkanı Tayyar Zaimoğlu, Türkiye Seyehat Acentaları Birliği Adana Temsilcisi Nesrin Göçhan, turistik otel sahip ve yöneticileri katıldı.


Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, yerli ve yabancı turizm firmalarından yoğun ilgi görüyor. 2014 EMITT Fuarının büyüyen Sağlık ve Kış Turizm salonlarından oluşan zengin konsepti ile ve 70 ülkeden 4 bin 500 katılımcısı ile yeni bir rekor kırması bekleniyor.